nnnnnn
close
Na dobry początek

Na dobry początek

flickr.com/JakeandLindsay Sherbert

Bycie mamą to przeżycie totalne i niezwykle. Właściwie to stan rzeczy, który w moim przypadku trwa od prawie 1,5 miesiąca i trwać będzie już na zawsze. Narodziny mojego synka, ukochanego, zaplanowanego i wymarzonego, mimo pęłnej w moim odczuciu świadomości, wywróciły mój świat i postawiły wreszcie na nogi.

Po raz pierwszy w życiu, mimo że zawsze uważałam się za mega uporządkowaną, mam poczucie totalnego ładu we własnej głowie. Maly człowiek weryfikuje wszystko: od nawyków, po poglądy – o śnie tu mówić z przyczyn oczywistych nie będę.

Dziecko sprawiło, że w mgnieniu oka nic, poza synkiem, M i moją szeroko pojętą rodziną  nie jest istotne. Przekonuje mnie co chwila, że to co siedzi mi w głowie ma ogromny wpływ na to co i jak się w moim życiu dzieje. Sprawiło, że zdrowie stało się dla mnie tematem całkowicie najważniejszym. Dziecko, to w mojej głowie jedność umysłu i ciała, a zatem wymaga totalnego spokoju ducha i równowagi, na poziomie emocjonalnych, psychicznym oraz fizycznym, i to widać juz od pierwszego dotyku, kontaktu skóra ze skórą, czy jak w naszym przypadku, policzek do policzka.

Dla mnie, wyżej wspomniana równowaga to przede wszystkim zdrowy brzuszek mojego małego człowieka, a co za tym idzie moja dieta ( rozumiana, jako poprostu sposób odżywiania się). Jedzenie zawsze było w moim życiu ważne: lubię jeść, smakować, doświadczać. Jest to dla mnie sposób na poznawanie nowych krajów i kultur, lecz także za sprawą mojej mamy, która jest diet coachem, sposób na zdrowie i harmonię, o czym syn mi codziennie przypomina.

Wreszcie, będąc w ciąży szukałam informacji na temat tego co mama może jeść i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wszystko… do momentu pierwszej kolki. Metodą prób i błędów, odkrywam, co faktycznie można a czego lepiej unikać.

Aleksandra Mijakoska

Aleksandra Mijakoska

Z wykształcenia etnolog i medioznawca. Mama, żona i dziennikarka na pełen etat. Uwielbiam podróże, kocham zdrową i dobrą kuchnie. Dbam o rozwój swój i swoich najbliższych. Rodzicielstwo bliskości i porozumienie bez przemocy, to coś w co wierzę. Poza tym piszę o zdrowiu, urodzie i stylu życia.

Moja karma

1 Comment

Leave a Response